Okolica

Okolica w Boblinie

Poznaj nasza piękną okolicę!

U Tadeusza

Nadmorski Bobolin to nieduża miejscowość wczasowa położona między Darłowem a Dąbkami, w odległości ok. 1000 metrów od brzegu Bałtyku. Bobolińska, szeroka i piaszczysta plaża jest jedną z najpiękniejszych i zarazem najczystszych nad naszym morzem i w zestawieniu z z tłumnymi wczasowiskami jest niezatłoczona.

Interesujących się historią XX wieku bez wątpienia zaintrygują bunkry na miejscowej plaży. Bunkry wybudowane zostały przypuszczalnie na początku lat 40-tych ubiegłego wieku. Do dzisiaj bunkry na plaży w Bobolinie a także wojenna historia działa Dora, które sprawdzano na niemieckich, bobolińskich poligonach doświadczalnych, intrygują historyków oraz odwiedzających Bobolin wczasowiczów.

Bobolin położony jest wśród sosnowych lasów, w oddaleniu od większych miast - jego przyrodnicze walory zostały docenione - razem z Dąbkami tworzy Uzdrowisko Dąbki. To wspaniałe wprost miejsce do spędzenia urlopu dla osób z dziećmi a także wszystkich tych, którzy szukają ciszy. To dodatkowo znakomite miejsce do spacerów, przejażdżek rowerowych - przez Bobolin biegnie parę szlaków rowerowych. W miejscowości jest również gospodarstwo agroturystyczne ze stadniną koni.

Bobolin to ciche i spokojne letnisko nadmorskie. Nie ma tu wielu obiektów gastronomicznych ani sklepów - przecież zawsze można pojechać do pobliskich miejscowości: Dąbki, Darłowo - tam typowych, letnich atrakcji nie brakuje. Natomiast baza turystyczna to przeważnie domy gościnne i pensjonaty oferujące apartamenty, pokoje i kwatery oraz domki.

Wczasy w Bobolinie - Zapraszamy!